subscribe: Posts | Comments

Selekcjonujemy okna dla lokalu mieszkalnego

Możliwość komentowania Selekcjonujemy okna dla lokalu mieszkalnego została wyłączona

Zakup nowego lokalu mieszkalnego albo wznoszenie budynku mieszkalnego zawsze wiąże się z instalacją nowych okien. Przeciwnie zaś zakup lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, to z reguły wymiana już zamontowanych.

okno budynek
Nagminnie twierdzi się, że selekcja|wybranie|wybór} okien z reguły sprowadza się do wyboru stolarki okiennej i koloru. To jednakże nieprawda, obecnie warto zaznajomić się z aspektami technologicznymi takowych okien przed ich wyborem.

Jakie aspekty określają jakość okna?

Współczynnik przenikania ciepła, to główny atrybut jaki weźmiemy pod lupę w doborze okna. Jako energooszczędne okna idzie nazwać takie, jakie mają ten współczynnik na poziomie 1.0W/m2. Następnymi aspektami są wodoszczelność i odporność na obciążenia wywołane wiatrem, tym atrybutem powinny interesować się jednostki planujące bytować na wyższych piętrach. Wodoszczelność jest przez wielu specjalistów parametrem, jaki charakteryzuje wytrzymałość okna. Inny aspekt to współczynnik przenikania energii słonecznej. Jest wyrażony w procentach i jest istotny przeważnie zimą. Gdyż większy atrybut to wydajniejsze ogrzewanie lokalu zimą z zastosowaniem energii ze słońca. Późniejszy istotny aspekt to współczynnik przenikania światła, nie może on być niższy niż 70 %. Im większy aspekt tym przejrzyściej w lokalu, mniej trzeba wydać na oświetlenie. I na zakończenie kolejny istotny aspekt, którym jest współczynnik tłumienia hałasu. Na ogół okna mają ten współczynnik na poziomie 30-35 dB i jest on satysfakcjonujący.
okno wieżowiec

Czy potrzebna jest wentylacja?

Na ogół taka wentylacja w oknach jest osiągana przez nawiewniki. Czy warto się na to zdecydować? Oczywiście tak, albowiem umożliwia to prawidłową wentylację budynku mieszkalnego. Bez owego okna się pocą, albowiem na szybie pojawi się wilgoć, co może nawet kiepsko wpłynąć na zdrowie mieszkańców lokalu.

Jaka stolarka?
Jeżeli żyjemy w domu lub wznosimy dom mamy możliwość wyselekcjonować swobodnie z bogactwa ofert procentów. Idzie przejrzeć propozycję na www https://www.oknaoptimus.eu/ z Gdyni i selekcjonować na umór. Jeśli jednak modyfikujemy okna w bloku już tak super nie jest. Dobór stolarki nie może niszczyć konceptu kompletnego budynku i może owocować nawet karami pieniężnymi. Dla wielu to dowód i przemawia za tym, że dom jest lepszą możliwością niż lokal w bloku.
okno