subscribe: Posts | Comments

Fascynująca pożyczka z egzekutorem

0 comments

W przypadku, kiedy komornik przejmie wierzytelność, pozycja osoby zadłużonej staje się nader ciężka. Regularnie dochodzi do blokowania konta bankowego, a również pojawia się dalszy koszt czynności egzekucyjnych. Czy w takiej sytuacji dalej można zdobyć pożyczkę?

Okazuje się, że nie jest to niemożliwe. Jednak zdecydowanie ciężej będzie uzyskać dofinansowanie w bankach, które przede wszystkim sprawdzają osoby ubiegające się o pożyczkę lub kredyt pod kątem BIK, czy KRD. Stanowczo łatwiej będzie uzyskać wsparcie finansowe w organizacjach pozabankowych. Jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że oprocentowanie może być wyższe .
Dzieje się tak z tej przyczyny, że pożyczka z komornikiem jest wierzytelnością o podwyższonym niebezpieczeństwie z racji tego, że zapożyczony nie wywiązuje się z konsekwentnego regulowania swoich wierzytelności. Biorąc pod uwagę pożyczki w agencjach parabankowych, idzie zauważyć, że uda się uzyskać zarówno niewielką sumę, jak i taką do wielkości 3 i czterech tysięcy. Nie każda taka organizacja proponuje jednak podobne warunki zwrotu.

Skutkiem tego też przed uzyskaniem dofinansowania powinno się gruntownie zapoznać się z wymogami umowy, a także z terminem spłaty. Warto też sprawdzić, czy istnieje możliwość odroczenia zwrotu, gdyby zaszły jakieś przeciwności. Najwięcej zobowiązań jest proponowanych na krótki czas, czyli na maksymalnie trzydzieści dni. Zdarzają się jednak i takie produkty finansowe, które można oddać w przeciągu pół lub w ciągu roku, mogąc wtedy liczyć na bardziej korzystne, małe raty.