subscribe: Posts | Comments

Czy widniejący w BIK mają szansę na otrzymanie pożyczki?

0 comments

KRD to Krajowy Rejestr Długów, w jakim umieszczane są informacje na temat osób mających jakiekolwiek zadłużenia powyżej 200 zł, chociażby nieoddanych kredytów bankowych. Niestety, życie bywa nieprzewidywalne i nie wszystko da się rzeczywiście dość dokładnie zaplanować. Niekiedy, podczas zaciągania kredytu, pożyczki bądź innego zobowiązania finansowego, posiada się naprawdę dobrą sytuację finansową, a wystarczy zwolnienie z pracy bądź poważna choroba, by zaczęły się nawarstwiać problemy ze spłatą bieżących rachunków. Niestety, większość banków, udzielając kredytów czy pożyczek, sprawdza bazę informacji KRD oraz osoby, które są w niej obecne mogą mieć dosyć duże trudności z dostaniem wystarczającego wsparcia. Czy w takiej sytuacji nie mają żadnej szansy na pożyczkę?

Jedna z najbardziej interesujących alternatyw to kredyt bez krd. Współcześnie coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie tego rodzaju pożyczek, ponieważ są świadome tego, że zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi jest naprawdę dosyć duże. Naturalnie, zanim podejmie się docelową decyzję, warto porównać warunki poszczególnych parabanków, aby mieć gwarancję, że wybiera się najbardziej konkurencyjną ofertę. Wybór pożyczki pozabankowej jest rozwiązaniem bezpiecznym, gdyż funkcjonowanie podobnych firm podlega polskiemu prawu. Istnieje dodatkowo inna alternatywa, czyli możliwość starania się o pożyczki prywatne, oferowane przez konkretne osoby. Takich pożyczek można aktualnie szukać chociażby w internecie, na specjalnych forach. To pożyczkodawca oraz klient omawiają wspólnie warunki spłaty i oprocentowanie pożyczanej kwoty. Tego rodzaju rozwiązanie odznacza się obecnie dosyć dużym zainteresowaniem i stopniowo zyskuje coraz większą popularność.
Reasumując, kiedy jest się wpisanym do Krajowego Rejestru Długów, warto zastanowić się nad pożyczkami prywatnymi i pożyczkami parabanków. Oba rozwiązania mogą być naprawdę korzystne pod względem finansowym, w zależności od tego, którą propozycję w końcu się wybrało. Wybór na współczesnym rynku jest jednak na tyle bogaty, że każdy bez większych problemów na pewno znajdzie rozwiązanie najlepsze dla siebie i dopasowane do posiadanych potrzeb.